Gmail na iPhonu a iPadu

V případě mobilních zařízení od Applu máte hned několik možností, jak vyřizovat e-maily v rámci vašeho Google účtu. V tomto článku se na několik z nich podíváme.

E-mailový klient od Apple

iPhone a iPad automaticky nabízí nativní aplikaci Mail pro vyřizování e-mailů. Můžete přidat libovolné e-mailové účty, nejen ty od Google. Výhodou je tedy možnost kombinovat několik účtů naráz a využít nativního rozhraní. Podívejte se, jak přidat Google účet v jednom z předchozích návodů.

Aplikace nabízí základní pohled na zprávy, řazení konverzací do vláken a není problém přidávat přílohy z libovolného cloudového úložiště jako je iCloud Drive, Google Disk, Dropbox aj. Žádnou logiku štítků a vlastního řazení, jako je tomu přímo ve webovém rozhraní Gmailu, zde však nečekejte. Aplikace umožňuje pouze několik základních filtrů a vyhledávání.

Aplikace přímo od Google: Gmail a Inbox

Gmail

Google nabízí hned dvě aplikace pro práci s poštou. První z nich, Gmail, je oficiální aplikací pro pohodlné vyřizování e-mailů v podání Google. Nabízí třídění pošty tak, jak jste zvyklí z webového rozhraní na velkém počítači. Nechybí samozřejmě podpora více Google účtů a několik šikovných funkcí jako možnost zrušení odeslání e-mailu, chytré řazení nejnovějších zpráv, gesta, řazení zpráv do konverzací a samozřejmě také podpora dalších služeb jako jsou kontakty, kalendář nebo možnost přidávat přílohy rovnou z Google Disku. Ke stažení v App Store zde.

Google Inbox

Inbox nabízí trochu jiný pohled na vaši e-mailovou schránku v duchu metody zero-inbox. Jakmile e-mail vyřídíte, můžete jej označit a on zmizí z přehledu příchozí pošty. E-maily stejné kategorie jsou sdružovány k sobě a navíc rovnou v inboxu vidíte důležité informace jako jsou přílohy, sdílené dokumenty, informace o nákupech, letenkách nebo událostech, aniž by bylo nutné e-mail otevírat. Zprávu lze navíc odložit a nechat si ji připomenout později. Inbox stáhnete z obchodu App Store zde.

 

Spark: další pohled na e-maily

Alternativou k aplikacím od Google a Apple je aplikace Spark společnosti Readdle. Ta je dostupná nejen pro iPhone a iPad, ale také počítače Mac a chytré hodinky Apple Watch.

V podstatě kombinuje výše zmíněné možnosti práce s poštou. Její nespornou výhodou je opět podpora několika různých účtů, tudíž pokud Google účty kombinujete ještě s dalšími schránkami.

Stejně jako Inbox od Google nabízí Spark také chytré řazení, možnost e-maily připnout nebo odložit k vyřízení. Šikovnou funkcí jsou pak rychlé předpřipravené odpovědi s jednoduchou grafikou. Aplikace je hodně variabilní a kromě různých poštovních účtů si také poradí s dalšími službami jako jsou cloudová úložiště, Evernote, OneNote, Pocket a další. Umožňuje také rychlý náhled kalendáře, všech příchozích příloh nebo naposledy zobrazených zpráv. Aplikace je dostupná zcela zdarma v AppStore zde.

Možností, jak pohodlně řešit e-maily na iPhonu nebo iPadu je opravdu několik. Pokud nedáte dopustit na Microsoft Outlook, stáhnout si jej pro iPhone a iPad můžete také. Je jen na vás, jaká cesta vám nejvíce vyhovuje.

Autorem tohoto článku je Martin Světlík, nezávislý konzultant a lektor Apple produktů

Martin pomáhá uživatelům používat jejich Apple zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Současně provozuje První Mac, průvodce do světa počítačů Mac pro nové uživatele. Kromě individuálních konzultací pořádá také otevřené Apple kurzy.


Mohlo by vás zajímat