Google účet na Apple zařízení: iPhone, iPad a Mac

Jablíčková zařízení standardně podporují Google účty pro možnost synchronizace obsahu v nativních aplikacích jako jsou Kontakty, Kalendář nebo samozřejmě Mail. Pojďme se v tomto krátkém návodu podívat, jak jednoduše Google účet nastavit jak na mobilních zařízeních, tak počítačích Mac.

Přidání účtu na mobilních zařízeních iPhone a iPad

Ať už máte iPhone nebo iPad, případně obojí, nastavení je v systému iOS stejné. Použít můžete samozřejmě oficiální aplikace Google, které jsou pro iOS dostupné, nicméně pokud dáváte přednost nativním aplikacím, tak s tím nebude také žádný problém. Nativní aplikace mají výhodu, že můžete kombinovat několik účtů současně a je jedno, zda používáte pouze Google, nebo máte Google účtů více, případně je kombinujete ještě s iCloudem, Exchange účtem a e-mailem u jiného poskytovatele.

Přidání nového účtu

Spusťte aplikaci Nastavení a vyberte položku Pošta nebo Kalendář. V obou případech tapněte hned na první položku Účty a Přidat účet. V dalším kroku už jen vyberte účet Google a přihlaste se pomocí vašeho e-mailu a hesla (případně ještě potvrďte přihlášení pomocí dvoufaktorového ověření). V posledním kroku nezapomeňte vybrat ty služby, které chcete synchonizovat do vašeho zařízení.

Pokud například kontakty nebo poznámky máte uložené primárně na iCloudu, nedoporučuji je míchat dohromady, protože se velmi rychle dostanete do situace, kdy ztratíte přehled o tom, kde je co uložené.

A co Mac?

Pokud máte Maca, je situace podobná jako v případě mobilních zařízení. Používat můžete buď webové rozhraní, nebo nativní aplikace, ve kterých opět můžete kombinovat libovolné množství různých účtů.

Přidání Google účtu hledejte v Předvolbách systému (naleznete jako ikonu v docku nebo Launchpadu, případně pomocí nabídky Apple v horním řádku nabídek úplně vlevo nahoře) v části Internetové účty.

Zde již stačí pomocí tlačítka + přidat nový účet, vybrat Google a přihlásit se. Opět nezapomeňte vybrat pouze ty služby, které na Macu opravdu chcete synchronizovat, vše ostatní už proběhne automaticky.

Ať už tedy používáte mobilní zařízení iPhone a iPad nebo počítač Mac, synchronizace Google účtů není žádný problém přímo v nativních aplikacích.

Autorem tohoto článku je Martin Světlík, nezávislý konzultant a lektor Apple produktů

Martin pomáhá uživatelům používat jejich Apple zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Současně provozuje První Mac, průvodce do světa počítačů Mac pro nové uživatele. Kromě individuálních konzultací pořádá také otevřené Apple kurzy.


Mohlo by vás zajímat