Google Kalendář na iPhone, iPad a Mac

Pokud aktivně používáte Google Kalendář a rádi byste jej synchronizovali s produkty s nakousnutým jablkem jako je iPhone, iPad nebo Mac, máte hned několik možností. Pojďme se podívat, jak s Google Kalendářem pracovat a správně jej synchronizovat.

Oficiální aplikace pro iPhone

Pro iPhone je dostupná oficiální aplikace Google Kalendář, kterou si můžete stáhnout z obchodu App Store. Aplikace je velmi jednoduchá a přehledná, kladně hodnotím zobrazení v režimu Plán, které přidává k událostem rovnou i grafiku míst případně mapu místa události.

Oproti výchozí aplikaci můžete také přepínat mezi zobrazením kalendáře v režimu den, 3 dny, týden nebo měsíc. Bezproblémová synchronizace je samozřejmostí a přidávání události umožňuje rychle a interaktivně doplnit údaje jako místo nebo pozvané osoby díky inteligentnímu našeptávači.

Aplikace bohužel není dostupná pro většího bráchu – iPad (Aktualizace: Google vydal v březnu 2017 aplikaci Google Kalendář i pro iPad).

Nastavení nativní aplikace pro iPhone nebo iPad

V rámci výchozí aplikace Kalendář můžete Google Kalendáře spravovat také. Kalendář od Applu si poradí hned s několika účty naráz a hodí se zejména ve chvíli, kdy kombinujete více služeb. Například osobní kalendář je uložený na iCloudu, kdežto ten firemní v rámci G Suite. Přečtěte si jak přidat Google účet na Apple zařízení.

Nastavení synchronizace

V případě nativní aplikace dochází k tomu, že Google nesynchronizuje všechny kalendáře – v mnoha případech vynechává například sekundární nebo sdílené . V takovém případě stačí navštívit stránku https://calendar.google.com/calendar/syncselect a zapnout (případně vypnout) kalendáře, které chcete synchronizovat. Díky tomu se automaticky objeví i v iPhonu, iPadu nebo Macu.

Google Kalendáře automaticky také pro Mac

Pokud máte Maca, je situace podobná jako v případě mobilních zařízení. Používat můžete buď webové rozhraní Google Kalendáře, nebo nativní aplikaci, ve které platí stejná logika a je nutné stejně nastavit synchronizaci kalendářů.

Ať už tedy používáte mobilní zařízení iPhone a iPad nebo počítač Mac, synchronizace Google Kalendáře je možná i v rámci nativních aplikací. Jediná zrada je nutnost povolit synchronizaci všech kalendářů. Je jen na vás, zda zvolíte cestu webového rozhraní a oficiální aplikace nebo využití nativních aplikací od Applu, které navíc umožňují kombinovat více účtů a služeb současně.

Autorem tohoto článku je Martin Světlík, nezávislý konzultant a lektor Apple produktů

Martin pomáhá uživatelům používat jejich Apple zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci. Současně provozuje První Mac, průvodce do světa počítačů Mac pro nové uživatele. Kromě individuálních konzultací pořádá také otevřené Apple kurzy.


Mohlo by vás zajímat