Chromecast

Chromecast je malé zařízení (72 × 35 × 12 mm), které připomíná USB flash disk. Má však místo klasického USB konektoru konektor HDMI, pomocí kterého se zapojí do televizoru, monitoru nebo projektoru. Chromecast tímto promění i “hloupou” televizi v multimediální centrum.

Umožňuje například:

  • přehrávat hudbu z Google Play Music nebo videa z YouTube a Google Play Movies na vaší televizi, případně připojené audioaparatuře. Přehrávání se ovládá z vašeho mobilního telefonu nebo počítače s prohlížečem Chrome (je potřeba doinstalovat aplikaci/rozšíření Chromecast).
  • promítat obsah obrazovky chytrého telefonu nebo tabletu na televizoru. Můžete si tak např. prohlížet fotografie uložené na Google+ na velké obrazovce televizoru.
  • kromě multimediální zábavy se Chromecast často používá při prezentacích – nemusíte se kabelem připojovat k projektoru, ale obraz je přenášen bezdrátově.

Chromecast

Chromecast komunikuje s ovládacím zařízením (telefon, tablet, počítač) pomocí bezdrátového připojení WiFi a je napájen skrz micro USB konektor.

Cena zařízení je $35, v České republice lze zakoupit za cca 1.100 Kč (prosinec 2014).