Generování osnovy školení pomocí skriptu

Pokud si do kalendáře uložíte jednotlivé části/kapitoly školení nebo přednášky, máte jednoduchou pomůcku usnadňující dodržení časového harmonogramu. Následující Google Apps Script vám navíc zjednoduší vkládání opakující se osnovy do Google Kalendáře.

V článku Osnova školení nebo přednášky jsme si ukázali, jak může být Kalendář Google šikovnou a jednoduchou pomůckou pro vytvoření osnovy nebo časového harmonogramu školení či přednášky.

Google Apps Script je programovací jazyk založený na JavaScriptu, který rozšiřuje možnosti Google Apps (Gmail, Kalendáře, Dokumenty, …). Následující návod je určený pokročilým čtenářům. Pokud nemáte zkušenosti s programováním, klidně se na mne obraťte. Pokud to bude v mých silách, rád pomohu.

Následující Google Apps Script vám zjednoduší zadávání více událostí do kalendáře. Stačí pouze upravit zdrojový kód (datum a začátek školení + jednotlivé časové úseky s jejich délkou) a skript spustit.

Skript vloží na daný den postupně události definované délky (druhý parametr funkce PridejUdalost). Zda máme na školení zpoždění nebo jsme naopak napřed můžeme jednoduše kontrolovat v kalendáři na webu nebo mobilním zařízení (oba zobrazují značku aktuálního času).

Kontrola harmonogramu na mobilním telefonu - modrý značka ukazuje aktuální čas

Kontrola harmonogramu na mobilním telefonu – modrá značka ukazuje aktuální čas

Pokud byste měli se scriptem jakékoliv problémy nebo byl návod nesrozumitelný, neváhejte mě prosím kontaktovat.


Mohlo by vás zajímat