Mapy.cz – vlastní trasy v PDA

Mapy.cz jsou k dispozici jak ve webovém prohlížeči, tak i na displeji vašeho mobilního telefonu. Pomocí funkce Můj baťůžek lze jednoduše přenést vlastní naplánované trasy z webu do mobilního telefonu.

Díky kvalitním mapovým podkladům (klasické, turistické, cykloturistické, letní, zimní, …) jsou Mapy.cz nejpoužívanějším online mapovým portálem v ČR. Mobilní aplikace Mapy.cz pro Android a iOS nabízí možnost stažení mapy celé České republiky do vašeho telefonu pro offline použití. Mapy tak můžete používat i v místech bez připojení k internetu. Aplikace Mapy.cz pro Android podporuje přenos vlastních tras pomocí funkce Můj baťůžek, takže budete mít naplánované trasy vždy u sebe.

Aktualizace článku (28.10.2014): Mobilní aplikace pro iOS přenos tras přes baťůžek zatím nepodporuje. Seznam.cz slíbil doplnění této funkce do konce roku 2014.

Definice vlastní trasy

Definice vlastní trasy

Postupným přidáváním průchozích bodů vytvoříte vlastní trasu. Tu si pak můžete uložit pro pozdější použití do tzv. Baťůžku (viz zvýrazněný odkaz na předchozím obrázku). Pro použití baťůžku je nutné přihlášení pomocí emailu a hesla (účet lze vytvořit pomocí libovolné emailové adresy, nemusíte používat adresu od Seznam.cz).

Vlastní trasa vytvořená "naklikáním" na mapě.

Vlastní trasa vytvořená “naklikáním” na mapě.

Na mobilním telefonu si pak dříve naplánovanou trasu “vytáhnete z baťůžku”.

Baťůžek na mobilním telefonuVlastní trasa na mobilním telefonu


Tento článek vznik poté, co jsem využil výborné služby iTRAS a nechal si sestavit itinerář dovolené na míru. Na základě mých požadavků (cestujeme vlakem, výlety na koloběžkách, finanční náročnost, …) jsem obdržel detailně zpracovaný plán včetně odkazů na trasy. Ty jsem si uložil do Baťůžku a používal během výletů na mobilním telefonu.

Aby jste mohli používat mapy bez připojení k internetu, nezapomeňte si je v mobilním telefonu nebo tabletu stáhnout pro offline použití.

Odkaz na online Mapy.cz.
Odkaz na instalaci mobilní aplikace Mapy.cz – Android a iOS.


Mohlo by vás zajímat