Litmus – test zobrazení emailu na různých platformách a klientech

Webová služba Litmus dokáže zobrazit, jak váš email uvidí příjemci na různých zařízeních s různými emailovými programy. Je zvláště užitečná, pokud posíláte emailové nabídky nebo newslettery. I když je relativně drahá, nabízí týdenní zkušební dobu zdarma.

Pokud používáte ve svých emailech formátování textu (různá písma, velikosti, odrážky, zarovnání, vložené obrázky, apod.), nezapomínejte prosím, že příjemce může mít (a s největší pravděpodobností také má) jiný program na práci s emaily než vy. Tzn. vámi zformátovaný text mailu se mu může zobrazit úplně jinak. Dalším faktorem je i zařízení, které příjemce používá. Jinak se email zobrazí na malém displeji telefonu, jinak na tabletu a jinak na velkém počítači.

Litmus

Pomocí webové služby Litmus si můžete ověřit, jak se váš mail příjemci zobrazí. Stačí váš email poslat na speciální emailovou adresu a Litmus do několika minut připraví náhledy z 13 různých emailových programů, 11 mobilních zařízení a 12 webových služeb (stav k 7/2014).

Tato služba je mimo jiné vhodná, pokud:

  • si chcete ověřit, jak se váš newsletter / mailing zobrazí příjemci
  • používáte složitější automatický podpis (např. s logem společnosti)

Kromě testování mailů umožňuje Litmus otestovat i webové stránky a jejich zobrazení v různých prohlížečích.

Takto se mail zobrazí příjemci v Gmailu

Takto se mail zobrazí příjemci v Gmailu

Takto se mail zobrazí příjemci na Androidu

Takto se mail zobrazí příjemci na Androidu

Takto se mail zobrazí příjemci na iPadu

Takto se mail zobrazí příjemci na iPadu

Cena

Litmus nabízí několik měsíčních tarifů (podle počtu uživatelů, vyšší varianty umožňují otestovat email u spam filtru, …). Nejlevnější varianta stojí $79 měsíčně, nicméně je k dispozici i 7 denní zkušební lhůta, který na rychlé otestování postačí (nezapomeňte před koncem testovací lhůty předplatné zrušit).

Stránky služby

www.litmus.com

Podporovaní klienti

AOL Mail, Apple Mail 6, Gmail, Lotus Notes 8.5, Lotus Notes 8, Lotus Notes 7, Lotus Notes 6.5, Thunderbird, Outlook 2013, Outlook 2011 for Mac, Outlook 2010, Outlook 2007, Outlook 2003, Outlook 2002/XP, Outlook 2000, Outlook.com, Yahoo! Mail

Podporovaná zařízení

Android 2.3 & 4.0, Gmail (Android), iPhone 5s iOS 7, iPhone 5 iOS 6, iPad (retina) iOS 7, iPad Mini iOS 7, BlackBerry Text & HTML, Windows Phone 8


Mohlo by vás zajímat