Kalendář Google – sdílení na webových stránkách

Chtěli byste usnadnit např. svým klientům nalezení vhodného termínu schůzky tím, že jim necháte nahlédnout do svého kalendáře? Kalendář Google můžete sdílet nejenom mezi konkrétními uživateli, případně v rámci organizace, ale můžete jej sdílet na svých webových stránkách. Samozřejmě lze nastavit, jestli jsou na webu vidět všechny detaily schůzek nebo jen informace o volném čase.

Abychom mohli zobrazit daný kalendář ostatním, je potřeba ho nejdříve nasdílet. Nejrychlejší způsob, jak se dostat k nastavení sdílení konkrétního kalendáře je nabídka, která se zobrazí po kliknutí na šipku vedle jména kalendáře.

Nabídka funkcí u konkrétního kalendáře

Nabídka funkcí u konkrétního kalendáře

Nyní je potřeba nastavit sdílení s ostatními a zaškrtnout volbu Učinit tento kalendář veřejným. Na výběr máme dvě možnosti, jak ostatní uvidí náš sdílený kalendář:

  • Zobrazit všechny podrobnosti událostí
  • Zobrazit pouze informace o dostupnosti (skrýt podrobnosti)
Sdílet tento kalendář - nastavení pro veřejnost a v rámci společnosti (domény)

Sdílet tento kalendář – nastavení pro veřejnost a v rámci společnosti (domény)

Pokud sdílíte kalendář takto veřejně, doporučuji zobrazovat pouze informace o dostupnosti. Nelekněte se, když to budete zkoušet na vašem počítači, uvidíte všechny detaily. Je to proto, že jste v prohlížeči přihlášeni k vašemu Google účtu.

Nejlepší způsob ověření, že je sdílení nastaveno správně, je pomocí anonymního okna prohlížeče. Např. v prohlížeči Chrome toto okno otevřete z nabídky vpravo nahoře (ikona tří čárek) příkazem Nové anonymní okno (klávesová zkratka Ctrl+Shift+N).

A nyní již stačí vygenerovat HTML kód, který pak vložíme do našich webových stránek. V horní liště přejdeme na záložku Podrobnosti kalendáře a zvolíme Přizpůsobení barvy, velikosti a dalších položek.

Podrobnosti kalendáře a funkce na začlenění do webových stránek

Podrobnosti kalendáře a funkce na začlenění do webových stránek

Na nově otevřené stránce upravíme parametry (co se má zobrazovat, barvy, velikost, …) a výsledný HTML vložíme do kódu webových stránek.

Podrobné nastavení pro vkládaný kalendář

Podrobné nastavení pro vkládaný kalendář – povšimněte si, že v levém dolním rohu lze vybrat více kalendářů.

A zde jsou již vložené kalendáře do webových stránek. V tomto případě sdílím hlavní kalendář bez podrobností (jen dostupnost) a druhý kalendář „Kde jsem“ i s podrobnostmi. Klienti si tak mohou vybrat termín schůzky v městě, kde daný den budu (pohybuji se často mezi Brnem a Prahou).

Pokud s klienty často řešíte volné termíny na schůzku, doporučuji do automatického podpisu v emailu doplnit také odkaz na kalendář s volnými termíny:

Odkaz na volné termíny v kalendáři

Odkaz na volné termíny v kalendáři

Možné způsoby využití kalendáře vloženého na webové stránky:

  • volné termíny schůzek na stránce s kontaktními informacemi – možno doplnit i lokaci (další kalendář, sdílený veřejně), kde jste k zastižení k osobní schůzce
  • přehled rezervací tělocvičny
  • rozvrh hodin na webových stránkách třídy
  • rozpis služeb

Mohlo by vás zajímat