Disk Google – rychlý přístup k dokumentům

Máte na Disku Google uloženy dokumenty, které často otevíráte? Tento článek popisuje několik praktických metod, jak urychlit přístup k často používaným / oblíbeným dokumentům.

Dokumenty s hvězdičkou

Nejjednodušší metodou, kterou nabízí přímo Disk Google, je označení oblíbených dokumentů hvězdičkou. Všechny ohvězdičkované dokumenty pak naleznete pěkně pohromadě ve složce S hvězdičkou pod vaším seznamem složek. Stránku s ohvězdičkovanými dokumenty si navíc můžete přidat do záložek v prohlížeči, takže se k ní dostanete na jedno kliknutí.

Ohvězdičkujte si často používané dokumenty a budete je mít pěkně pohromadě

Ohvězdičkujte si často používané dokumenty a budete je mít pěkně pohromadě

Záložky v prohlížeči

Podobně jako složku s ohvězdičkovanými dokumenty, tak i libovolný samostatný dokument lze přidat do záložek v internetovém prohlížeči. Stačí pouze dokument otevřít a poté jej přidat do záložek (oblíbených položek) obdobně jako jste zvyklí si dávat do záložek oblíbené webové stránky.

Stránku s dokumentem lze přidat do záložek v prohlížeči.

Stránku s dokumentem lze přidat do záložek v prohlížeči.

Jednou z možností je také uložení zástupců na dokument nebo webovou stránku na Plochu Windows nebo do Nabídky Start. Tato technika není ideální, protože na rozdíl od záložek v internetovém prohlížeči Chrome není Plocha a Nabídka Start svázána s vaším Google účtem. Záložky jsou automaticky zálohovány a synchronizují se na všechna zařízení (notebook, PC, PDA, tablet, …), které máte připojeny ke stejnému Google účtu.

Rozšíření pro rychlé vyhledávání

Pokud používáte internetový prohlížeč Chrome, můžete si rozšiřovat jeho funkčnost pomocí tzv. rozšíření (anglicky Extensions). Velké množství rozšíření do Chrome naleznete v Internetovém obchodě Chrome.

Pro rychlé hledání dokumentů na Disku Google existuje šikovné rozšíření OmniDrive.

Po instalaci tohoto rozšíření stačí do adresního řádku prohlížeče (klávesová zkratka Alt+D) napsat slovo drive, zmáčknout tabulátor a výraz, který chcete na Disku Google vyhledat. Např. hledáte-li dokument, který ve jméně obsahuje slovo ceník, stačí do adresního řádku kdykoliv napsat drive – tabulátor – ceník a zmáčknout klávesu Enter.

V adresním řádku napište drive a část jména hledaného dokumentu.

V adresním řádku napište drive a část jména hledaného dokumentu.

Instalaci rozšíření Google Drive Quick Search do Chrome naleznete zde.


Mohlo by vás zajímat

Google Dokumenty – více sloupců