Aplikace pro hodinky Android Wear

Chytré hodinky se systémem Android Wear již v základu obsahují mnoho funkcí. Jejich velkou výhodou je však možnost rozšíření funkčnosti pomocí dalších aplikací. Přehled některých z nich přináší tento článek.

V článku o chytrých hodinkách LG G Watch R popisuji, že je primárně používám jako prodlouženou ruku mobilního telefonu – zobrazování notifikací a rychlé odpovědi na emaily, Hangouts nebo SMS pomocí rozpoznávání hlasu. Tuto vlastnost nabízí Android Wear již v základu. Do následujícího přehledu jsem však vybral aplikace, které rozšíří možnosti hodinek a které sám používám.

Android Wear WatchFaces

Aplikace pro tvorbu vlastního vzhledu hodinek. I když umožňuje definovat velké množství parametrů, je její ovládání jednoduché a intuitivní. Kromě tvorby vlastních ciferníků umí např. upozornit vibracemi, pokud se s hodinkami vzdálíte od telefonu.

Android Wear WatchFaces - tvorba vlastních ciferníků

Android Wear WatchFaces – tvorba vlastních ciferníků

Instalace z obchodu Google Play – základní verze zdarma, pokročilé funkce (např. vlastní logo) v placené verzi – 28 Kč nákupem přímo v aplikaci.

Wear Mini Launcher

Chytré hodinky s Android Wear jsou navrženy primárně tak, že spouštíte aplikace (stopky, časovač, denní agendu, …) hlasovými povely v angličtině. Tyto příkazy však nefungují, pokud máte nastaveno prostředí telefonu v češtině. Spouštět aplikace z hodinek bez hlasových povelů sice jde, ale výběr z menu je zdlouhavý. Wear Mini Launcher doplní hodinky o vysouvací panel pro spouštění aplikací a stavový panel telefonu. Pomocí stavového panelu lze např. zkontrolovat nabití baterie telefonu nebo zapnout přenosný WiFi hotspot. Nemusíte tak vytahovat telefon z kapsy/brašny, pokud se chcete na notebooku připojit na internet přes mobilní telefon – jednoduše na hodinkách na dálku zapnete WiFi hotspot.

Wear Mini Launcher - pohodlné spoštění aplikací

Wear Mini Launcher – pohodlné spouštění aplikací

Wear Mini Launcher - stavový panel

Wear Mini Launcher – stavový panel

Instalace z obchodu Google Play – zdarma

Wear Battery Stats

Tato aplikace se vám bude hodit hlavně na začátku používání chytrých hodinek. Lze pomocí ní změřit spotřebu energie a odhadnout výdrž hodinek.

Wear Battery Stats - odhad výdrže hodinek na baterie

Wear Battery Stats – odhad výdrže hodinek na baterie

Instalace z obchodu Google Play – základní verze zdarma, některé funkce placené formou “zaplať, kolik chceš”.

Pokud máte nějakou oblíbenou aplikaci pro chytré hodinky s Android Wear, budu rád, když se o váš tip podělíte – např. na stránkách Jak na IT na Facebooku nebo Google+.


Mohlo by vás zajímat